Forum o uwodzeniu - Be Alpha

Rozwój osobisty - Dzeq - czas ruszyc wielka dupe :)

dzeq - 2010-05-24, 10:17
Temat postu: Dzeq - czas ruszyc wielka dupe :)
Hejka,

Po wczorajszym dzialaniu z Nerem i night game ktore powoli mi zaczyna dopiero wchodzic widze ile jeszcze pracy przedemna zeby z Pana "HAHA" stac sie Panem "MOCNIEJ!!, SZYBCIEJ!!" :))

Mocno natchnal mnie dziennik Piska. To jak jest fajnie skierowany na wynik i cwiczenia.

Cel jaki sobie dzis postawilem to przez nastepny miesiac zaimplementowac w swoim zyciu dosc ostry rezim dzialania za dnia i w nocy. Zorganizowac sobie czas pod katem byca w akcji mozliwie najczesciej.
Cele na ten tydzien :
1. Wyrobic sobie rozklad tygodnia gdzie bede mial czas na przynajmniej 4 wyjscia po 1h na miasto celem directow, complementow itp.
2. Opracowac rezim treningowy na codzienny HIIT plus rowerek/areoby
3. Dokladnie cwiczyc podejscia directowe - poprawic moja agresywnosc w podejsciu.
4. Podejscia w klubie - to samo. Cwiczenie EC.

Wydaje sie malo, zobaczymy co bede pisac w przyszlym tygodniu. :)

Pierwszy wpis - ufff no to z gorki :)

Pozdro

DZEQ

Anonymous - 2010-05-24, 11:31

Stary...my jeszcze nie podziałaliśmy :)
Szykuj dupę :-)

dzeq - 2010-05-24, 13:04

Nasze dzialanie to jedno :) ale samemu tez musze sie ruszyc - chybe ze sobie zrobie pacynke :D
Anonymous - 2010-05-24, 14:56

Działaj, działaj nie ma co marnować życia, a i jest jeszcze jedna rzecz jaką Ci powiem na żywca dotycząca tego co możesz ulepszyć, wcześniej o tym nie myślałem ale wczoraj mi wpadło do głowy jak mi mój przyjaciel Adam powiedział.
Więc jazda kyrwaaaaaaaaaa i do przodu, myślę że na luzie się we środę możemy ustawić bo będę miał czas (środowy kurczak ma dużo pracy i jednak nie da rady więc lepiej nawet).
Pozdro i do zobaczenia, lece na rower teraz, jak wrócę to można FA ogarnąć :)

BeSexy - 2010-05-24, 17:19

Dawaj, dawaj dziku!!!
Tylko pisz regularnie, żeby dziennik się "gdzieś" nie rozmył.

Playas - 2010-05-24, 23:30

Zanim opracujesz trening zajmij się dietą! Wydaj hajs na dietetyka i ogarnij sobie wszystko porządnie osiągniesz swoje cele kilka razy szybciej. Bo raz masz lepsze efekty - szybciej zauważalne. Dwa, kiedy widzisz te efekty jesteś jeszcze bardziej zmotywowany.

Ja rozpisywałem swoje cele w formie drzewka:
Cel główny - Cele pośrednie - Co potrzebuje żeby osiągnąć cele pośrednie

Super sposób :)

Trzymam kciuki

dzeq - 2010-05-25, 07:46

Witam :)

Dzieki za slowa zachety :)
Smoku masz racje - to robie rownolegle - jade na ostro z dietka i dzis zaczynam cykl cwiczeniowy :) To mnie tez nieco powstrzymuje przed edycja garderoby. Po co kupowac cos co zarac bedzie za duze?

25-05-2010
dzis jest plan dosc wypasiony :))

1. 1h podejsc przynajmniej 3 directy z nastawieniem na nie przerazenie panny i pozytywna reakcje i 3 komplementy na rozgrzewke.

2. Basenik - 1h areobow. w domku na wieczor HIIT

3. Spotkanie z Kobietka ktora musialem wczoraj przesunac. Fajna ciepla osobka ktora niestety ostatnio sie sparzyla na kolesiu. Ma strasznie zakotwiczone zle emocje na seks - kolo ja puknal i nastepnego dnia rzucil przez sms....

4.Imprezka w Encla z podobnym nastawieniem :) Energia i milosc ma wysadzic klub :D

Dzis koncetrujemy sie na wypracowaniu cieplej i przyjaznej energii.

Pozdro

DZEQ

Playas - 2010-05-25, 12:33

Tak btw. optymalne tętno do zrzucania kg waha się pomiędzy 70 a 75 maksymalnego tętna (220 - wiek). Dlatego nie forsuj się zbytnio. Wysiłek powinien być taki, że podczas treningu możesz swobodnie rozmawiać.

Sam biegałem ostro jeszcze niedawno, ponieważ zapuściłem lekko brzuch od alko i fast foodów. Dieta + mało intensywny lecz długi trening jest po prostu zabójcza dla tłuszczu. W ciągu dwóch tygodni spadło mi 3 kg. Karolinie spadło tyle samo. Poniżej wklejam Ci artykuł, który koniecznie przeczytaj:

Cytat:

Słuchajcie mam na ten temat bardzo szeroki zakres wiedzy, głównie oparty na wielu naukowych książkach oraz na własnej osobie.
Trenuję biegi długodystansowe i właściwa waga jest kluczem do dobrych wyników.

Cała zależność między pulsem a spalaniem tkanki tłuszczowej wygląda następująco. Do wytworzenia energii przez organizm są potrzebne węglowodany, białko i tłuszcze, są to podstawowe źródła energii.
Wraz ze wzrostem intensywności treningu wzrasta puls, tym samym wzrasta wykorzystanie węglowodanów jako źródła energii.
Metoda spalania tkanki tłuszczowej dzięki bieganiu polega na długim wysiłku fizycznym o małej intensywności. Tak aby nie tylko węglowodany były spalane ale również organizm wykorzystywał tłuszcze jako źródło energii.
Faktycznie, dopiero po godzinie wysiłku o niskiej częstotliwości organizm dobiera się do tłuszczy.
Jeśli ktoś robi krótsze treningi i dyszy przy nich nie mogąc złapać oddechu może się rozczarować efektami - tkanki tłuszczowej nie spali, tylko węglowodany. Liczba kalorii spalonych na treningu nijak się ma do proporcji węglowodanów/tłuszczy wykorzystanych do wytworzenia energii.

Jak trenować aby spalać tłuszcz? Metoda jest prosta, kiedyś w USA nazwali ją LSD (nie mylić z wiadomo czym) czyli Long Slow Distance.
Należy biec przez minimum godzinę tak, aby poprsotu móc swobodnie rozmawiać. Najlepszym sposobem na określenie skuteczności tej metody będzie oczywiście pulsometr, jednak z pulsometru trzeba umieć korzystać. Całkowicie inaczej będą się rozkłądały proporcje węgle/tłuszcz u osoby która puls maksymalny ma 180 a całkowicie inaczej przy 210, zakładając ten sam poziom pulsu podczas biegania.

Najbardziej efektywnym poziomem pulsu wykorzystującego w długim wysiłku fizycznym tłuszcze jako źródło energii jest poziom 70-75% Tmax (czyli pulsu maksymalnego).
Jak określić swoje Tmax? Istnieje wiele metod, najbardziej popularne to książkowe 220 -wiek (czyli dla 30 latka wynosi ono 190). Jednak w zależności od poziomu sportowego, masy, zdrowia i mnóstwa innych czynników może się ono różnić dla różnych osób w tym samym wieku.
Najlepszym sposobem jest znalezienie swojego Tmax właśnie na treningu, jednak zdaję sobie sprawę że nie da każdego jest to zadanie możliwe, z prostego względu - osoba ze znaczną nadwagą nie pobiegnie 3 interwałów 100 metrowych "na maxa" gdyż może się to skończyć np kontuzją.

Tak więc można się śmiało oprzeć na wzorze 220-wiek.

Czyli przykładowo jeśli założymy że masz np 28 lat. Twoje Tmax wynosi 192 uderzenia serca na minutę.
Z tego 70% wynosi w zaokrągleniu 135, 75% to 144 uderzenia na minutę.
Właśnie w takim przedziale powinno znajdować się Twoje tętno podczas biegu aby móc swobodnie rozmawiać, pracować beztlenowo oraz najefektywniej spalać tkankę tłuszczową.
Jeśli Twój wiek jest inny, poprostu podstaw sobie do tego wzoru i wylicz swoje wartości.
Mam nadzieję że pomogłem


Koniecznie nastaw się na długotrwały proces zrzucania wagi. Optymalne tempo to -4kg/miesiąc. Więc nie przeciążaj się, trenuj według powyższych zaleceń i systematycznie, a będziesz miał super efekty.


Co do laski to może mieć dużo obaw o to, że ją potraktujesz jak dziwkę. Ta sytuacja nie wyklucza szybkiego seksu, jednak trzeba ją przekonać do tego że kobieta idąc do łóżka z facetem wcale nie jest łatwa, że to jest przyjemne dla obu stron i czemu tego nie robić, że seks jest czymś zwyczajnym, a faceci traktujący tak kobiety to totalne pojeby.

dzeq - 2010-05-25, 13:52

spoko,

wczoraj ajk ja lutowalem to poczulem ze sie usztywnila wiec odpuscilem.
Dzis w umawianiu sie zarzucilem :
Bede zmeczony
Spedze z toba mily wieczor
a wogole zaprosilem sie na herbatke.
Oczywiscie bede lutowal ale odpalilem jej wszystkie kotwice oprocz tyc brzydkich :P

Pozdro

DZEQ

P.S co do treningu wszystkim grubaskom polecam HIIT.


Czas na HIIT


DEFINICJA:

HIIT (ang. High Intensity Interval Training - trening przedziałowy o wysokiej intensywności) jest formą strategii treningu fizycznego polegającej na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Typowy czas trwania całego treningu HIIT wynosi od kilkunastu do dwudziestu minut. Zwykle nie przekracza jednak 25 minut.

ZNACZENIE:

HIIT staje się bardzo popularną formą treningu nie tylko wśród sportowców, ze względu na jego korzystny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Badania*** pokazują, że w porównaniu do klasycznych ćwiczeń aerobowych trening interwałowy prowadzi do spalenia nawet do trzech razy większej ilości tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym o połowę mniejszym wysiłku energetycznym i ponad połowę krótszym czasie treningu.

Działanie takie związane jest z utrzymującym się od kilku nawet do kilkunastu godzin po zakończeniu treningu podwyższonym metabolizmie kwasów tłuszczowych co prowadzi do zwiększonego spalania tkanki tłuszczowej nawet po zakończeniu ćwiczeń. Zjawisko takie nie występuje przy tradycyjnie nisko i średnio intensywnych ćwiczeniach aerobowych.

Ze względu na intensywny charakter trening ma też korzystny wpływ na wydolność tlenową organizmu. Badania na grupie przeciętnie wytrenowanych kobiet i mężczyzn wykazały wzrost wydolności tlenowej o ponad 100% po zaledwie sześciu treningach interwałowych przeprowadzonych na przestrzeni dwóch tygodni. [WIKIPEDIA]

TRENING INTERWAŁOWY:

Jest to forma treningu, która wykorzystuje efekt niepełnego wypoczynku organizmu. W zależności od celu, następują po sobie kolejne mocne wysiłki.
Trening interwałowy polega na przeplataniu ćwiczeń na wysokim poziomie intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Służy poprawie wydolności, sprawności fizycznej, jak również stanowi skuteczne rozwiązanie w walce z nadmiarem kilogramów.

Przykładowy trening interwałowy:

Rozgrzewka (przykładowa) – marsz w miejscu, wymachy rąk, krążenie ramionami, biodrami, skłony do boku, skłony do podłoża, w siadzie rozkrocznym skłony raz do jednej, raz do drugiej stopy.
Interwał:
30 s truchtu, 20 s sprintu lub 90 s truchtu i 20 s sprintu – jeden interwał.

Na początek proponuje zrobić 3-5 takich interwałów z czasem zwiększamy np. 1 interwał co 1-2 tygodnie.

WAŻNE!!! : nie zaczynajcie od razu od 10 interwałów bo się zajedziecie i trening nie spełni oczekiwań.

i na koniec cool-down i rozciąganie 1-3min

CAŁY TRENING NIE POWINIEN PRZEKROCZYĆ 25MIN (ŁˇCZNIE Z ROZGRZEWKˇ)

Pamiętajmy, że organizm adaptuje się do wysiłku, dlatego powinniśmy zmieniać z tygodnia na tydzień trening poprzez wydłużenie czasu treningu lub zwiększenie jego intensywności.

WAŻNE!!! W treningu interwałowym niezwykle istotna jest aktywna przerwa pomiędzy intensywnymi wysiłkami np. trucht, ma ona za zadanie doprowadzenie do niepełnego odpoczynku organizmu. Podczas przerwy, nasze tętno powinno spaść na poziom 60 – 65 % maksymalnego tętna, a szybkość opadania zależna jest od poziomu wytrenowania. Jeżeli tętno bardzo wolno opada podczas przerwy, może to oznaczać, że zastosowaliśmy zbyt intensywny trening przy naszym stopniu wytrenowania.

DLACZEGO TRENING INTERWAŁOWY JEST LEPSZY OD AEROBÓW ??

Ponieważ 20min poprawnie wykonanego treningu interwałowego spala podobną ilość kcal co aeroby trwające 60min . Jak wiemy aeroby same w sobie przynoszą straty tk.mięśniowej, a więc kilkakrotnie krótszy czas treningu interwałowego czyni go o wiele lepszym. Jak wiemy tk.tłuszczową spalają mięśnie podczas wysiłku a najwięcej podczas regeneracji więc im większy wysiłek mięśniowy tym większa regeneracja miesnii, przez co większe szanse na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej.

CO JE?Ć PRZED INTERWAŁOWYM TRENINGIEM ??

Najlepszym rozwiązaniem będzie zjedzenie 1.5h przed treningiem białka, reszta zależy od diety.


Wyróżnia się dwie główne metody treningu interwałowego:

* metoda intensywna – przeplatanie wysiłku na poziomie 90 % tętna maksymalnego z dłuższymi przerwami, w których tętno spada do 60 %.
* metoda ekstensywna – intensywność tu jest mniejsza, polega na zamiennym stosowaniu treningu na poziomie 85 % maksymalnego tętna z przerwą, w której tętno spada do 65 %.

UWAGI:

*Oczywiście sam trening nie przyniesie spalenia tłuszczu bo najważniejszą role odgrywa dieta.

*Unikajcie cukrów prostych przed treningiem interwałowym bo może on nie przynieść oczekiwanych korzyści/efektów (*w przypadku redukcji)

*Nie polecam tego treningu na dietach CKD , ponieważ do wykonania jego potrzeba trochę uzupełnionego glikogenu z powodu dużej intensywności treningu o co ciężko na dietach LOW CARB.

*Po prawidłowo wykonanym treningu interwałowym powinniście odczuwać uczucie wręcz dyskomfortu i uczucia zaraz puszczenia pawia.

*Trening należy modyfikować bo jak wiemy organizm adaptuje się do danej formy wysiłku więc musimy go urozmaicać i utrudniać np. poprzez zwiększanie intensywności oraz wydłużanie (MAX DO 25MIN!)

*Interwały wykonywane na czczo mogą się przyczynić to sporych strat mięśniowych podobnie jak po treningu siłowym

*Trening można wykonywać w różnych dyscyplinach np. bieganie , pływanie , jazda na rowerze a nawet w domu w postaci pajacyka ale po własnych obserwacjach uważam ze bieganie daje najlepsze efekty

*Nie wykonujemy go przed , po aerobach i w czasie bo również może to przyczynić się do utraty tk.mięśniowej

*W czasie pierwszych treningów interwałowych , później zresztą też można będzie dostrzec poprawę definicji mięśni nóg (Uda,łydki) nawet w przypadku redukcji.

Pozdro

DZEQ

Anonymous - 2010-05-25, 14:32

Ja obecnie ważę 88,5 kg a zbiłem z 96 od praktycznie Stycznia.
Codziennie rowerek treningowy 1/2x , obecnie sporo rowerku zwykłego, siłka i bieganie no i ograniczenie żarcia, czasem coś opierdole ale teraz znowu mocno trzymam się postanowien, niebawem osiągnę zamierzony cel, jeżeli chcesz możemy wspólnie ćwiczyć to będziemy się kopać po dupach ostro :-)

kienzen - 2010-05-25, 19:48

Może i ja wtrące swoje 3 grosze. W 3klasie LO przy 185 cm wzrostu ważyłem 65kg - chuderlak jak mało który. Obecnie po 20 miesiącach (z długimi przerwami) siłowni,diety i suplementacji ważę 88kg.Jedna z rzeczy z jakich jestem w swoim życiu dumny Niemniej ostatnio również urósł mi nieco brzuch, do końca maja robię jeszcze masę ,ale od czerwca również dołączam się do odchudzania i aktualnie obmyślam plan treningu.
Zamierzam obciąć węglowodany i ilość Kcal, do tego trening na siłowni plus aeroby i suplementacja białka, by zmniejszyć katabolizm ciężko wypracowanych mięśni do minimum.

Dawid dobrze pisze - najważniejsze jest ,żeby nie przesadzać z intensywnością wysiłku. Mięśnie mogą czerpać energię beztlenowo i tlenowo - po intensywnym wysiłku mamy zakwasy - jest to efekt metabolizmu glukozy (z węglowodanów) do kw. mlekowego, który gromadząc sie w mięsniach powoduje ból. Jest to proces mało wydajny, ale nie wymaga dostarczania tlenu którego brakuje (sytuacja w której dyszymy i brak nam tchu - nasz układ oddechowy i krążenia nie nadążają).
Tłuszcze spalają się TYLKO tlenowo - do wody i dwutlenku węgla. By spalać tłuszcz trzeba być 100% wydolnym oddechowo-krążeniowo.

dzeq - 2010-05-25, 19:51

Zawsze chetnie na dodatkowa motywacje :)

Plan an dzis zrobiony. 3 podejscia directowe, 3 komplementy. 1 numer 2 zlewki.
Jestem szczesliwy, podchodzilem TYLKO do kobitek ktore mnie interesowaly w 98-100% nie ma idealow ale do tych ciagnal mnie moj wierny towarzysz ze spodni.

Panny reagowaly usmiechem, cieplo i milo. Nawet zlewki byly calkiem mile. Przedewszystkim nastapil reset ich reakcji negatywnych. Bomba

Sadze ze moglem nawet przesadzic z nie inwazyjnoscia podejscia, ale luz teraz bede podkrecal az znow zaczna uciekac :P

Klub niestety dzis odpada - zwalony jestem na maksa ale za to jutro pojde mimo ze nie mialem tego w planach

HAJAAAAAAA

DZEQ

dzeq - 2010-05-26, 09:22

dietka przynosi pierwsze efekty. - 0,5 kg. ( wyciagam srednie z wazenia bo wiadomo ze to zalezy nawet od ilosci wypitej wody w zaladku )

26-05-10
Dzien Mamy - pozyczyliscie swej rodzicielce??

Plan na dzis - Klub. Przez rozne sprawunki i takie tam nie bardzo mam jak wyjsc podzialac na ulice. Wiec znajduje zamiennik :)
Dzis zaczynam cwiczyc przed lustrem wyrazanie swoich mysli, byl to dla mnie problem w kluczowych 10 sek. otwarcia, zacinalem sie wiec musze to poprawic.
Plan na dzis to otwieranie w tancu i poza parkietem. Podejscie moze mechaniczne ale:
1. Otwieram WSZYSTKIE podobajace mi sie panny ( direct/indirect a potem direct jesli jest z jakas scisla grupka)
2. Potem otwieram kazda grupke zeby dalej niszczyc bariery spoleczne. zagadac/indirect jak nie jestem spojny z directem. Cwiczenie pelnej swodoby wsrod kurczakow z ADHD w centrum huraganu....

Pozdro

DZEQ

dzeq - 2010-05-26, 16:48

Dzienni Kapitanski - wpis uzupelniajacy :)

Dragoni : formacja ciezkiej piechoty ktora na plac boju przybywala konno a potem zsiadali z koni i walczyli jak piechota.
Pick up dragon
Jadac moto otworzylem laske ktora widzlaem na chodniku z moto. zawrocilem ( bez pisku opon :P jeszcze :P P) i podbilem. na poczatku sciagnalem kask i zaparkowalem kawalek od niej zeby sie kurczak nie wystraszyl. ustawilem sie na piatek i wzialem numerek. Mloda mulatka z nowego jorku :D :D przyjechala do kolezanek. wysoka, sliczna i zgrabna :D

HEHE juz mam bananka na pyszczku :D

dzeq - 2010-05-27, 09:54

Wczorajszy plan zrobiony :)
Pisek dzieki za ten artykol o nakrecaniu sie - dziala
Wczoraj siewtnie sie bawilem z Kinzenem i Cerkiewnym w Encla. Ich wybor lat 80/90 bardzo mi sie podobal i swietnie sie bawilem :)
Otwarcia : Mulatka, czarnulka w encla i jej kumpela.
Cerkiewny wpadl na pomysl podbicia do panny i powiedzienia jej ze za 300pln bede jej na cala noc :P
I tak otworzylem ten secik :P
Fajny taniec z czarnulka, byla pod wrazeniem, niestty jej kolezanki ja zdolowaly dosc szybko ( byla miedzy nami fajna energia usta blisko, zero oporow przed eskalacja z jej strony...)
Wiec kumpela do niej podeszla i odpalila MAGDA! ( jak sie potem okazalo miala chlopaka i jej kumpele o tym wiedzialy....) ewidnetnie nie przekonalem ich do siebie na poczatku i blokowaly....

Plan na dzis : trening poranny zrobiony przed praca.
Widze powolne zmiany w moim podejsciu. nie generuje juz takiej negatywnej reakcji.
Dzis mam wieczor zawalony firmowym obiadkiem ( ech moja dieta...) ale w galerii mkt. wiec plan 3 podejscia i 3 komplementy pewnie da rade zrobic.

PLAN:
przynajmniej 3 directy i 3 komplementy dziennie. Codziennie. Budowanie pozytywnego rozpedu i wyrabianie nawyku.
Jesli wejdzie instant i zajmie mi czas ktory mialem - akceptuje to.
Praca nad soba - trening, dieta i podejscia.

Pozdro

DZEQ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group