Forum o uwodzeniu - Be Alpha

Rozwój osobisty - Dziennik porannego wstawania :)

BeSexy - 2011-06-17, 09:49
Temat postu: Dziennik porannego wstawania :)
Od dłuższego czasu męczy mnie dolegliwość "nocnego lenia", dlatego postanowiłem odkryć sekrety porannego wstawania, pobuszowałem trochę w internecie, przesłuchałem seminarium znajomego o lenistwie i wypisałem listę rzeczy, które mają mi pomoć wstawać regularnie o godz 6. Będę pisał, które rzeczy na mnie działają, a które nie.

Jak mam rano wstać?

1.Rytuały wieczorne(przed snem)
-ustalenie celu na każdy następny, dla którego mam wstawać. Piszę je sobie na karteczce i przyklejam na ścianę
-"czyszczenie grilla"->robię na szybko porządek w pokoju(Podobno wtedy bardziej chce się rano wstać)
-czytam chwilę przed snem-> bardziej chce się spać
-kładę się najpóźniej o 1:00( mój cel to wstawać o 7:00)
-tuż przed snem wizualizuję sobie jak rano wstanę i wykonam poszczególne czynności

2.Rytuały poranne
-wyrobienie kotwicy: słyszę budzik-> automatycznie wstaję(można to ćwiczyć również w ciągu dni, nastawiam sobie budzik na "za kilka minut", kładę się na łóżko i zamykam oczy, po czym jak budzik dzwoni od razu wstaję)
-od razu po wstaniu piję szklankę wody i robię 10 przysiadów(zastrzyk energii)
-gdy biorę prysznic, na 5-10sek przełączam wodę na zimną(zastrzyk energii)

3.Inne
-Znajduję innego rannego ptaszka(mam w domu dwóch takich, więc nie będzie problemu.
-stopniowo wstaję coraz wcześniej

Chciałem jeszcze dodać, że moim przypadku problemem jest trudność w podniesieniu się z łóżka. Zdarza mi się i spać nawet do 12 godzin, bo nie chce mi sie wstać z łóżka. Nie jestem już nawet śpiący, ale dalej nie chce mi sie podnieść i w końcu usypiam. Dlatego też najważniejszym czynnikiem będzie tu wyrobienie nawyku otwieram oczy, słyszę budzik->wstaję

Dzień 1
Poszedłem spać przed 4, wstałem o 10:00, równo z budzikiem.Wieczorem wypisałem pierwsze cele, poczytałem lekturę,a przed snem skupiłem się w 100% na tym, że jak usłyszę rano budzik to od razu fizycznie się podniosę.(był nastawiony właśnie na 10)

BeSexy - 2011-06-18, 10:13

Dzień 2
Byłem wczoraj na imprezie wrócilem o 4, nastawiłem budzik na 11.
Przed snem pełna koncentracja na "budzik dzwoni=podnieś tyłek!"
Wstałem równiutko z pierwszym dźwiękiem, napiłem się wody, a teraz piszę tę notkę w dzienniku :D
Zaraz wypisuję cele na dzień, posprzątam i zaczynam działać :D

P.S. Jak wyłączałem budzik, to pierwsze co mi wpadło po chwili "a może jeszcze pół godzinki i tak dziś ładnie wstałem z pierwszym pianiem..." No ale po chwili"Taaaa ja Ci dam pół godzinki, trzeba zapierd....., wstaję i c.uj!"

BeSexy - 2011-06-22, 08:16

Dzień 3 i 4
W tych dniach zadzwonił budzik, ja wstałem z automatu, ale go wyłączyłem i spałem dalej. Zwróciłem uwagę, że bardzo ważne jest właśnie, aby budzik leżał trochę dalej od łóżka oraz aby dokładnie wiedzieć PO CO SIĘ WSTAJE

Dzień 4 i 5(dzisiejszy)

W dniu 4 wstałem z pierwszym dzwonkiem
W dniu 5 obudziłem się i wstałem nawet przed budzikiem, bo idąc spać(trochę jeszcze pijany po imprezie) miałem cały czas w głowie, że NIE MOGĘ zaspać i MUSZĘ odebrać od kolegi przesyłkę.

Playas - 2011-09-01, 08:16

I jak tam Ci idzie? Ja teraz regularnie i bez problemu wstaje o 8.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group