Foch jest dla słabych

Logo - Czwórka

Fochy są dla ludzi, którzy nie umieją mówić o swoich uczuciach – uważają DawidKonrad Piotrusiński ze Szkoły Uwodzenia Be Alpha. Eksperci od związków damsko-męskich gościli w audycji "Pod Lupą" przy okazji pierwszego ogólnopolskiego "Dnia bez focha" – zainaugurowanej na Facebooku akcji, która ma już ponad 160 tys. fanów.

Konflikty i zatargi między ludźmi to normalna rzecz: każdy człowiek jest inny, ma inne doświadczenia i własne podejście do życia. Ale – jak podkreślają goście Justyny Dżbik – konflikty nie powinny kończyć się fochami, bo one nie rozwiązują sprawy. – Tupnięcie nogą czy zamknięcie się na rozmowę z drugim człowiekiem powoduje, że stajemy się nieszczerzy w relacji, gdyż nie mówimy drugiej osobie, co nam przeszkadza w jej zachowaniu, zakładamy pewnego rodzaju maskę – wyjaśniają Dawid i Konrad Piotrusiński.

Ważne jest zatem, aby w związkach, jak również w relacjach przyjacielskich i zawodowych, umieć ze sobą rozmawiać. – Należy dążyć do otwartości. Wymaga to ciężkiej pracy nad sobą, gdyż wiąże się z przełamaniem pewnych własnych barier i ograniczeń – przyznają goście "Pod Lupą". – Szczerość powoduje, że nie kumuluje się w ludziach napięcie, którego niekontrolowane rozładowanie grozi kłótnią niewspółmierną do sytuacji – dodają.

Eksperci zwracają się szczególnie do mężczyzn, którym konwenanse nie pozwalają otwarcie mówić o uczuciach. – Społecznie akceptowany pogląd, że facet ma być twardy, jest po prostu głupi – podkreślają. Mężczyźni też mogą czuć się zranieni, też mogą mieć obawy co do swoich związków, też są w stanie akceptować pewne zachowania swojej partnerki, innych natomiast nie, i dlatego nie powinni na siłę udawać twardych i nieczułych. – Faceci też powinni umieć szczerze mówić o swoich uczuciach, odczuciach, obawach czy pretensjach. Fochowanie się nigdy nie daje dobrych rezultatów – puentują goście.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/23/485/Artykul/323005,Foch-jest-dla-slabych

 
Terminarz

Najbliższe Szkolenia
Data
Program
Trener
Lokalizacja
Cena
Status
Zapisy
Ustalana indywidualnie
Ustalany indywidualnie
Dawid
Ustalana indywidualnie
Ustalana indywidualnie
Wolne miejsca (1)
Organizator: Be Alpha Team