Bądź na bieżąco!

Zapisz się na Newsletter, a w nim:

  • - Porady i artykuły
  • - Darmowe materiały audio, foto, wideo
  • - Aktualności
  • - Info o nadchodzących wydarzeniach
  • - Info o konkursach i zniżkach
Jak ego blokuje Twój rozwój?

U większości mężczyzn podstawową przyczyną przez którą ich relacje z kobietami w praktyce nie istnieją, jest to, że poznają ich zbyt mało. Często na moje szkolenia przychodzą mężczyźni, którzy chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego i uczuciowego, a na pytanie, do ilu kobiet podeszli w swoim życiu odpowiadają – kilku. Tłumaczę im wtedy, że przyczyną tego, że nie mają teraz kobiety nie jest to, że czegoś im brakuje, tylko to, że zbyt mało robią w tym kierunku. Bo jeżeli chcesz wygrać – musisz grać, jeżeli nie grasz nie masz szans na zwycięstwo.

Najczęstszą przyczyną tego, że mężczyźni nie poznają nowych kobiet jest lęk przed ich reakcją, a raczej lęk przed tym jak się poczują, gdy zostaną odrzuceni czy negatywnie ocenieni. To skutecznie blokuje ich przed działaniem. Przez co kolejne dni spędzają sami.

Musisz wiedzieć, że na początku swojej przygody z uwodzeniem nieudane próby i zlewki będą się zdarzać bardzo często. I to jest normalne. Aby skutecznie uwodzić kobiety musisz posiąść i wyćwiczyć zestaw umiejętności, który sprawi, że relacje z kobietami będą dla Ciebie łatwiejsze. Potrzebne do tego jest doświadczenie. Jeżeli go nie posiadasz w tym momencie z pewnością będziesz popełniał wiele błędów przez co będziesz ponosił porażki. Tak wygląda normalny proces nauki – z początku nie wychodzi, aż powoli zaczyna Ci się udawać coraz częściej i częściej. Jednak tak czy inaczej musisz przebrnąć przez etap w którym jest sporo porażek i nauczyć się je przyjmować na klatę.

Aby jak najbardziej przyspieszyć swój rozwój musisz mieć świadomość istnienia mechanizmu obronnego ego. Prosto rzecz ujmując jednym z zadań ego jest sprawiać, żebyś myślał o sobie dobrze, a jak wiesz, nieodłącznym elementem poznawania kobiet są zlewki. Jeżeli po odmowie kobiety czujesz się źle i odbierasz je personalnie (przykładowo: „olała mnie bo źle wyglądam”) uruchamiasz nieświadomie mechanizm obronny ego, który będzie Cię próbował powstrzymać przed kolejnymi podejściami.

Nagle Twój umysł zaczynie w przeróżnych sytuacjach wymyślać tysiące bezsensownych wymówek, które będą miały za zadanie powstrzymać Cię przed podejściem. Będzie produkował te wymówki po to żebyś nie myślał o sobie, że jesteś cipą bo boisz się podejść tylko, że nie robisz tego ponieważ jest jakiś „racjonalny powód”. Przykładowo:

– ona się spieszy

– ona jest z koleżanką

– ona jest w sklepie

– tu jest za dużo ludzi

– ona jest za ładna

– ona jest za stara/młoda/wysoka/niska/chuda/gruba itd. (pomimo, że Cię pociąga seksualnie)

– ona jest za daleko

– ona widziała jak się na nią patrzę

– źle dziś wyglądam

– źle się czuję

– itd.

Brzmi znajomo?

Tobie oczywiście na rękę jest uznać je za sensowne i prawdziwe, ponieważ wtedy czujesz się usprawiedliwiony przed samym sobą z niepodjęcia akcji i unikniesz sytuacji, która potencjalnie może wpłynąć negatywnie na Twoje samopoczucie.

Nie przeciwstawiając się temu mechanizmowi, Twój rozwój będzie znacznie wolniejszy. Musisz wiedzieć, że jeżeli w Twoim umyśle pojawiają się jakiekolwiek wymówki to znaczy, że kobieta Ci się podoba i chcesz do niej podejść. Bo kto ma jakiekolwiek wymówki kiedy widzi nieatrakcyjną dla niego kobietę? Dlatego powinieneś zacząć się wsłuchiwać w siebie, być przygotowanym na wystąpienie tego typu wymówek i uświadomić sobie, że jeżeli się one pojawiają oznacza to, że powinieneś podejść.

Udostępnij
comments