Bądź na bieżąco!

Zapisz się na Newsletter, a w nim:

 • - Porady i artykuły
 • - Darmowe materiały audio, foto, wideo
 • - Aktualności
 • - Info o nadchodzących wydarzeniach
 • - Info o konkursach i zniżkach
Jak radzić sobie z rozstaniem?

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że to już koniec. Pozbawienie siebie samego jakichkolwiek nadziei na powrót. Nie można żyć samymi nadziejami, w dłuższym czasie staje się to toksyczne, powoduje stagnacje, a trzeba iść do przodu i osiągać realne cele. Nie łudź się, że wróci, zostaw to wszystko za sobą. Pogodzenie się z końcem pomoże Ci i to bardzo szybko. Oznacza to dość myślenia o niej, o Was, zaczynasz zupełnie nowy etap w życiu. Lepszy etap. Pamiętaj, jeżeli masz jakieś nadzieje, że może się to jakoś wszystko ułoży, wyrzuć je z głowy natychmiast, musisz być na tyle konsekwentny, że nawet w sytuacji kiedy Ona Ci powie, że chce wrócić nie zgodzisz się na to. Ponowne wejście do tej samej rzeki może oznaczać chwile uniesienia po czym znowu te same problemy i to samo cierpienie przez które będziesz przechodził po raz kolejny. Toksyczny związek będzie nadal trwał i pożerał kolejne dni Twojego życia.

Zaraz po zerwaniu, kiedy wrócisz do domu, natychmiastowo usuń wszelkie rzeczy, które kojarzą Ci się z nią. Oznacza to usunięcie wszystkich zdjęć, jej prywatnych rzeczy, a także prezentów. Nie musisz ich wyrzucać, wystarczy, że schowasz je w trudno dostępne miejsce i nie pozwolisz sobie na to by po nie znowu sięgnąć. Ja jestem zwolennikiem pierwszego rozwiązania. Ma to zapobiec sytuacji, kiedy po raz kolejny popatrzysz na jej zdjęcie i będziesz wzdychał do niej myśląc o tym jak było zajebiście. Było i nie wróci, trzeba schować to głęboko w ciemnej piwnicy.

 

Następnie usuń wszelkie numery kontaktowe do tej dziewczyny, tak abyś nie mógł ich odzyskać. Zajmij się również profilami społecznościowymi (facebook, nasza-klasa) Pamiętaj – pomimo że w tej chwili możesz tego nie chcieć wyjdzie Ci to na dobre...gwarantuje. Krótko mówiąc w Twoim otoczeniu nie może być żadnej rzeczy, która mogłaby Ci przypominać o Niej. Żadnej. Nie możesz jej odwiedzać i szpiegować przeglądając opisy na gadu i wpisy na facebook'u. To przyniesie Ci tylko więcej bólu i zazdrości.

Kiedy już to zrobisz napisz do niej ostatnia wiadomość. Krótką, treściwą, na zakończenie. Nic więcej. To co chciałeś jej jeszcze powiedzieć zostaw dla siebie. Nie rozpisuj się zbytnio i nie rozmyślaj nad tym. Niech to będzie tym czego Ona już nigdy się nie dowie.

Kiedy napiszesz już do niej ostatnie słowa uśmiechnij się. Skończyłeś właśnie relacje, która w ostatnim czasie dała Ci tyle złych emocji. Czas podnieść głowę do góry, życie składa się zarówno z sukcesów i porażek. Dziękuj za każdą z nich, ponieważ to one tak naprawdę kształtują charakter i sprawiają, że jesteś coraz silniejszy. Poczuj teraz, że żyjesz. Życie to emocje. Nawet kiedy odczuwasz je negatywnie, odpowiednio odebrane są w stanie Ci pomóc. Zmotywować. Bo jeżeli nie teraz to kiedy weźmiesz się w garść? Po każdej porażce trzeba się podnieść i jak najszybciej doprowadzić siebie do wcześniejszego stanu, a nawet dalej. Więc nie zwlekaj. Zrób to dla siebie.

Następnie poszukaj pozytywnych stron Waszego rozstania. Znajdź ich jak najwięcej. Przykładowo dla mojego przypadku:

 

 • więcej czasu
 • szybszy rozwój
 • nowe znajomości
 • nowe przygody
 • brak ograniczeń,
 • żadnej wyłączności możliwość poświęcenia się mojej pasji – uwodzeniu

 

Wszystko to będzie skutkować większym zadowoleniem z życia oraz z siebie. Nastał czas pracy nad sobą. Być może przełoży się to na jeszcze większy sukces w życiu uczuciowym – z inną kobietą.

Zadzwoń do swoich przyjaciół. Opowiedz o sytuacji, oni pomogą Ci zapomnieć. Wyrwać się z tego wszystkiego. Powiedz im, że potrzebujesz się podnieść i musisz zapomnieć. Niech wezmą Cię na piwo i dobrą imprezę. Baw się, spędzaj czas z nimi. Doceń to, że są przy Tobie. To moment w którym Wasze więzi mogą się jeszcze bardziej zacieśnić.

Już od dzisiaj rozpocznij szukanie nowej kobiety. Jeżeli nie możesz wyjść, włącz internet, porozmawiaj z kilkoma, nie wspominaj o rozstaniu – to już było, Twój poprzedni związek to tylko wspomnienie. Żyjesz tu i teraz, masz okazję wpływać na swoją przyszłość. Inne kobiety pomogą Ci się szybko pozbierać. Poznawaj ich jak najwięcej. Ulica, klub, sklepy i galerie handlowe, internet, praca, uruchom każdą możliwą drogę, aby poznać inne kobiety. Jeżeli nie wierzysz w siebie, że uda Ci się jakąś uwieść to oznacza, że w związku nie miałeś wyboru wśród kobiet. A nie ma nic gorszego niż bycie z kobietą z powodu braku wyboru wśród innych. Czas by to zmienić. Gwarantuje Ci, kiedy będziesz miał wokół siebie inne kobiety, szybko przyjemność z obcowania z nimi wyprze z Twojego umysłu negatywne emocje ściągające Cię w dół, które czujesz po rozstaniu.

Z własnego doświadczenia wiem, że najwięcej myślenia o swojej byłej kobiecie jest przed spaniem. Kiedy wyłączasz wszystko i kładziesz się do łóżka. To chyba najgorsze momenty zaraz po zerwaniu. Niektórzy nawet nie mogą spać. Jest na to prosty sposób. Zmęczyć się fizycznie. Nie ma to jak ostry trening, nie dość że dasz upust swoim emocjom to zmęczysz się tak, że po powrocie do domu zaraz zapadniesz w głęboki sen, a co za tym idzie oszczędzisz sobie zbędnych i niepotrzebnych Tobie myśli. Następnego dnia zapobiegawczo obudź się wcześniej. Abyś pod wieczór również padał z nóg. Takie aktywne dni po rozstaniu mają mnóstwo zalet. Po pierwsze pójdziesz do przodu jeżeli chodzi o samorozwój. Po drugie z każdą kolejną nocą Twoje emocje będą słabsze. Rozplanuj sobie kolejny tydzień tak żebyś nie miał czasu na myślenie. To najlepsza pora żeby poogarniać wszystkie zaległe sprawy, zapisać się na siłownie, podciągnąć się z nauką czy też w pracy.

Na pewno zdarzą się momenty i nie da się ich uniknąć w których będziesz musiał przypomnieć sobie o byłej. Albo ją spotkasz, albo w Twojej głowie odpali się jakaś kotwica. Natychmiast wtedy zmień miejsce pobytu i zajmij się czym innym co Cię wciągnie na maksa. Rób to dopóki emocje związane z przypomnianym zdarzeniem nie opadną.

Warto też spojrzeć na swoja playlistę. Wyrzuć z niej kawałki, które słuchaliście razem. Słuchaj muzyki, która daje Ci mocnego pozytywnego kopa i motywuje do działania! ;-)

To by było na tyle. Artykuł jest sumą moich doświadczeń jak i kobiet z którymi się byłem. Sam rozstawałem się wielokrotnie i wiem jaki to ból. Dzięki temu jestem tu gdzie teraz. Każde rozstanie wzmocniło mnie i sprawiło, że dostałem zastrzyk motywacji, aby być jeszcze lepszym. Najważniejsze jest kilka pierwszych dni po rozstaniu – stosuj się do moich rad, a szybko staniesz na nogi.

Tak czy inaczej musisz mieć świadomość, że trzeba stawić czoła tej sytuacji. Wskazówki, które opisałem powyżej mogą Ci przynieść efekty, które Cię zadziwią. Ból rozstania będzie o wiele mniejszy! Jednak aby na trwałe usunąć wszelkie głębsze emocje do kobiety, będziesz potrzebował posiąść przekonanie, że jesteś w stanie uwieść lepszą od niej. Jeżeli faktycznie była wartościowa może to nie potrwać 2-3 dni, ale miesiąc, rok a może kilka lat. To jak szybko do tego dojdziesz zależy od ilości i jakości kobiet, które poznajesz. Bądź cierpliwy i weź się do roboty – dla swojego dobra.

Pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij
comments